Nový Zéland 2018 z letadla I. aneb Z deštivého Nelsonu do slunečné Omaky

6.4.2018

Nový Zéland 2018 z letadla I.      V nejnovější letecké videosérii mapujeme z výšky exoticky krásnou přírodu, pobřeží, majáky i města Nového Zélandu. 


Flying over the New Zealand 2018, Part 1

Nový Zéland je pro Evropany trochu z ruky, a tak vám jej přibližujeme alespoň videi a fotkami na našich stránkách a obsažným článkem v příštím čísle Flying Revue 3/2018, které vyjde 30. dubna. Leteckou expedici Flying Revue na Nový Zéland jsme podnikli v první polovině února 2018, tzn. v plném novozélandském létě.

Videopremiéry
”fr_int”

Každý pátek pro vás máme premiéru leteckého videa. Od 6. dubna 2018 se přesouváme z Islandu na opačný konec Zeměkoule - na Nový Zéland.
Všechna videa z expedice Nový Zéland 2018 můžete sledovat zde.
Šance pro vás: Máte vlastní zajímavé letecké video? Pošlete nám ho, rádi ho zveřejníme! Pište na info@flying-revue.cz.

I přesto ale počasí nebylo příliš spolehlivé a letová byla jen asi polovina z celého času, jenž jsme měli k dispozici. Expedice proto proběhla ve čtyřech nezávislých částech vždy s návratem na stejné výchozí letiště v Nelsonu – na severu Jižního ostrova. Kvůli počasí bylo dokonce nezbytné se do určité míry odchýlit od původně plánované trasy.

» Vše o expedici Nový Zéland 2018 »

První video ukazuje cestu z Nelsonu nejdříve na jihovýchod směrem přes hory. Počasí v horách ale bylo horší, než dávala předpověď (základny mraků níž než vrcholky hor), a tak nezbylo, než se otočit a na letiště Omaka letět severovýchodní cestou, která vede na mořem a nižším terénem. Východní část Jižního ostrova i letiště Omaka byly zalité sluncem. Cesta zpět vedla údolím řeky Wairau. Snaha přistát na travnaté dráze cestou nevyšla, protože na dráze se pásly ovce. Návrat do Nelsonu byl opět ve znamení deštivého počasí. 

Další video zachycující krásu západní části Jižního ostrova uveřejníme přesně za týden, v pátek 13. dubna 2018. 

-fr-

logo_fr_transp.jpg

 

bez_názvu.jpg220pix.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Nový Zéland 2018 (videosérie) > Nový Zéland 2018 z letadla I. aneb Z deštivého Nelsonu do slunečné Omaky
.

Kurz VFR zahraniční lety


Všechny kurzy a exkurze FR zde. 

Novinka: L-410

Novinka: Hloubkaři


Pod palbou hloubkařů - novinka v e-shopu.

Soutěž:Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

Staňte se pilotem:

Kalendárium:

Dne 23.10.1934 se stalo...
23.10.1934
Italský pilot Francesco Agello vytvořil rychlostí 709 km/h nový světový rychlostní rekord s plovákovým závodním letounem Macchi MC.72.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Trcaker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345