Příběhy leteckých fotek: Přelet centra San Diega

15.4.2019

Příběhy (leteckých) fotek 15.         Zdánlivě banální snímek části přístavu a centra druhého největšího kalifornského města při bližším zkoumání přinese docela zajímavé koukání. Podívejte se na další příběh ze série Příběhy (leteckých) fotek. Dnes přelet centra San Diega.

Přelet centra San Diega. Foto: Jií Pruša
Přelet centra San Diega. Foto: Jií Pruša

Pohled na přístav i centrum města je velmi příjemný a zajímavý. Malebně tvarovaný záliv je sídlem hned dvou námořních základen, takže se můžete kochat pohledem na řadu zde zakotvených vojenských plavidel včetně letadlových lodí. Drtivou většinu plavidel v maríně ale tvoří malé civilní jachty, jsou jich tu stovky.

Zřetelnou a nepřehlédnutelnou dominantou pobřežní části centra je stadion Petco Stadium místního baseballového klubu San Diego Padres. Severně od zálivu se nachází známý relaxační park Sea World. Pokud chcete na vlastní oči vidět kosatky, pak přistaňte na některém z místních letišť a s návštěvou tohoto vodního parku neváhejte.

Nedaleko od Mořského světa se nachází mezinárodní letiště San Diego International, které mě jako obvykle zlákalo k mé oblíbené disciplíně s názvem Přelety velkých letišť. Není to jednoduché, protože kromě toho mezinárodního je tu řada dalších letišť, jejich provoz je třeba respektovat. Proletět nad středem San Diega a nad jeho mezinárodním letištěm proto vyžaduje hodně komunikace a trochu odvahy. Stojí to ale i se shora uvedených důvodů za to. Na snímku letiště najdete v pravém horním rohu. 

gghujokl.jpg

Zajímavá je historie města – poprvé sem přišli Evropané v roce 1542 a v roce 1869 tu vypukla zlatá horečka, která znamenala i zavedení první železnice. Po bombardování Pearl Harbouru se Sand Diego stalo také sídlem hlavního štábu pacifické flotily válečného námořnictva USA. 

Po více než dvacet pondělků vám budeme přinášet příběhy vzniku fotek pořízených z letounu Cessna 182 N24658 během obletu USA v roce 2016. Budou to fotografie malých i velkých letišť, přírodních útvarů, majáků, pobřeží i center velkých měst.

Fotografie z této expedice navazují na první sérii Příběhů leteckých fotek, v níž jste mimo jiné mohli vidět nejvyšší horu Severní Ameriky Denali na Aljašce, australské Sydney, ale také půvabný přístav v La Valettě na Maltě a další snímky zajímavých míst světa (viz boxík výše).

Věříme, že vás tento seriál potěší. 

Jiří Pruša

Expedice USA 2016 proběhla na přelomu srpna a září 2016. Letěli jsme Cessnou 182 a USA jsme oblétěli ve směru hodinových ručiček. Startovali jsme z Orlando North Aipark na Floridě, pokračovali směr Kalifornie, poté k severu a po hranici Kanady a USA doletěli k Atlantiku. Poté jsme zamířili k jihu, kde jsme expedici - opět na Floridě - zakončili. Vše o expedici najdete na webu USA 2016

hjiokp.png

 

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Příběhy leteckých fotek > Příběhy leteckých fotek: Přelet centra San Diega
.

         Máme pro vás »

FR 2/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Unikátní videobanka!

Unikátní videobanka »

Dotisk knihy Svět z nebe:

Svět z nebe »

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 17.04.1966 se stalo...
17.04.1966
První úspěšný let kanadského konvertoplánu Canadair CL-84 "Dynavert".
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456