V Abú Zabí čeští piloti s rozdílnými výsledky

14.2.2015

V Abú Zabí čeští piloti s rozdílnými výsledky

Dvousekundová penalizace stála Martina Šonku lepší umístění v prvním závodě Red Bull Air Race. Petr Kopfstein skončil v Challenger Cupu druhý. 

Rychlé časy, ale až příliš mnoho penalizací za chyby při průletech branami. To je pocit, který si sebou Martin Šonka odváží z prvního závodu letošní sezóny. Teď bude mít dva měsíce na to vyčistit si hlavu a spravit si náladu ziskem prvních bodů v Japonsku.

Šonka dorazil do Abú Zabí plný očekávání a v trénincích se mu dařilo ho naplňovat. Tým si na první zastávku do Spojených Arabských Emirátů přivezl i zbrusu nový simulátor, který bývalému armádnímu pilotovi pomáhal hledat tu správnou závodní trajektorii. Rychlé časy potvrzovaly, že se k ní blíží. “Určitě je to velká pomoc, ještě odladíme drobné mouchy a bude to paráda.”  Výsledek nakonec pokazily dvě chyby v kvalifikaci a následně další chyba v samotném závodě. Navíc pokaždé ve stejné bráně. “Co na to říct. Udělal jsem chybu a ta mě stála postup mezi osm nejlepších. V jedné bráně jsem začal zatáčet o něco dříve, než jsem měl a přišel trest. Pohnout s kniplem o desetinu vteřiny později, pravděpodobně bych vyvázl bez penalizace a byli bychom mezi nejlepší osmičkou. Jsem naštvaný, desáté místo je zklamání.” 

Závod nakonec vyhrál Brit Paul Bonhomme před Australanem Hallem a Kanaďanem McLeodem. 

Do závodu Challenger Cupu nastupoval Petr Kopfstein v roli favorita jako vítěz kvalifikace až jako poslední. Na prvním mezičasu byl Petr ještě rychlejší, ale po druhém už bylo jasné, že chilský pilot Cristian Bolton zalétl trať naprosto skvěle a Petr nedokázal malou ztrátu do cíle dotáhnout. Petr Kopfstein k tomu říká: "Let jsem si skutečně užil. Mohl jsem být zřejmě o něco rychlejší, ale snažil jsem se letět především tak, abych neudělal žádnou chybu, chtěl jsem se vyhnout případným penalizacím. Jsem šťastný z umístění na pódiu, i když vítězství by bylo samozřejmě lepší." I tak je ale druhé místo a celkový výkon Petra Kopfsteina v prvním závodním víkendu velkým úspěchem a příslibem do letošního ročníku Challenger Cupu.  

Další závod je na programu 16. a 17. května v Chibe v Japonsku.

Flying Revue > Aktuality > Všeobecné letectví > V Abú Zabí čeští piloti s rozdílnými výsledky
.

         Máme pro vás »

Kurz VFR zahr. lety:


Pro velký úspěch opakujeme (8. 2. 2020). 
Vhodné i jako dárek.

Kurz VFR2IMC:


První běh kurzu v tomto roce (26. 1. 2020). Doporučujeme!

Nový Zéland živě:


Srdečně zveme! (23. 1. 2020)
Měšice jsou z Prahy jen kousek!

Flying Revue v ČT:


Sledujte film Karibik z nebe 19. 1. na ČT2
Více o expedici Karibik 2016 »

FR 1/2020: Už máte?FR 1/2020: Videoupoutávka

Výstava:


           Akrobatické létání v ČR.

Předplatné jako dárek:

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné:

..
12345

PilotShop.cz:

Let v simulátoru L-410:


Z centra Prahy na Heathrow i do Lukly

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 20.01.1916 se stalo...
20.01.1916
První letecký útok na Velkou Británii. Zeppeliny německého námořnictva bombardovaly Great Yarmouth a King's Lynn v Norfolku. Britská RCF proti nim vyslala rovněž vůbec poprvé noční stihače.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345