10 XtremeAir XA42

20.5.2015

10 XtremeAir XA42

Změna letadel je pro každou leteckou akrobatickou skupinu zásadním okamžikem. Na přelomu loňského a letošního roku „postihla“ tato událost i světově proslulou českou skupinu Flying Bulls. Oslovili jsme její členy i manažera Martina Nepovíma, aby se s našimi čtenáři podělili o své dojmy z létání se strojem, který proslulé „padesátky“ nahradí. 

Všichni členové Flying Bulls jsou skutečnými individualitami, a tak také  přistoupili k předloženému úkolu. Nabízíme vám tedy jejich pohledy na akrobatický speciál XA42. Je také nutno poznamenat, že Jan Rudzinskyj a Stanislav Čejka měli v době přípravy textu na XA42 nalétáno podstatně více hodin než zbytek skupiny. 

Mnoho příznivců Flying Bulls i členů československé letecké komunity zajímá jistě otázka, proč je to právě XA42, který nahradil proslulé „padesátky“. Dejme tedy nejdříve slovo manažerovi skupiny Martinu Nepovímovi, protože právě on je pro zodpovězení těchto otázek tím nejpovolanějším.

Proč právě XA42? 

Otázkou, čím nahradit osvědčené a milované padesátky, jsme se zabývali v hypotetické rovině celých dvacet let, kdy jsme na leteckých dnech srovnávali ostatní akrobatická letadla s těmi našimi. Reálného konkurenta jsme však nikdy nenašli. Když se asi před třemi lety rozhodovalo o další budoucnosti skupiny, přibývající nálet na padesátkách a probíhající diskuse se sponzorem o výhledu na příštích 10 let nás donutily opustit rovinu hypotéz a uvažovat konkrétně.

.

         Máme pro vás »

FR 4/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 15.08.1997 se stalo...
15.08.1997
Jennifer Murrayová si splnila svůj celoživotní sen a stala se první ženou na světě, která obletěla v malém vrtulníku svět. V tento den přistála zpět ve své rodné Británii poté, co se jí při 97 dní dlouhém letu podařilo přeletět celkem 26 zemí.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »