Bonhomme králem kvalifikace v Rovinji

31.5.2015

Bonhomme králem kvalifikace v Rovinji

Brit Paul Bonhomme potvrdil svou letos výluční pozici v závodech RBAR, když po dvou vítězných závodech vyhrál i včerejší kvalifikaci v Rovinji.

Japonec Yoshihide Muroya byl po dlouhou dobu ve včerejším kvalifikaci nejrychlejším pilotem. Tak dlouho, že se mohl již celkem oprávněně těšit na své první kvalifikační vítězství. Ale na startu stále ještě čekal Paul Bonhomme. Měl to být poslední let včerejšího dne. Bonhomme navíc zatím v Rovinji v tréniních příliš nezářil, zaznamenal jeden zásah pylonu a jednou mu dokonce předčasně došel kouř. Jenže Brit se dokázal stoprocentně na svůj let zkoncentrovat a znovu dokázal, že letos představuje zatím třídu samu pro sebe.

Ještě před tím ale dlouho panoval na žebříčku nejlepších časů výkon českého pilota Martina Šonky, který do kvalifikace nastoupil jako druhý. Jeho čas pokořil jako první právě až Muroya, který zopakoval svůj skvělý výkon z pátečního třetího tréninku a zalétnul opět skvěle. Po ukončení kvalifikačních letů patřila Šonkovi pátá příčka.

Velmi vyrovnaně létá v Chorvatsku Australan Matt Hall, který stále čeká na své první vítězství v závodě RBAR. 

Celkově se však včera létalo za velmi složitých povětrnostních podmínek, což se odrazilo i na počtu zásahů pylonů. Rozhodčí jich ve kvalifikaci napočítali přesně osmnáct, což je oproti loňským pěti výrazný nárůst. Oproti tréninkům se jednak změnil směr větru z NW na SW, navíc odpoledne foukalo ještě více z jihu a vítr byl značně nárazový.

Dnes čeká zřejmě piloty velmi náročný závodní den. Martin Šonka se v prvním kole utká se Španělem Juanem Velardem.

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Bonhomme králem kvalifikace v Rovinji
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 23.07.1983 se stalo...
23.07.1983
Duchapřítomnost posádky a velká dávka štěstí zachránila před 25 léty, 23. července 1983, život 61 pasažérům a osmi členům posádky Boeingu 767-200 při incidentu, který vešel do historie pod názvem Gimli glider.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »