Bonhomme odchází na vrcholu

23.10.2015

Foto: Andreas Schaad / Red Bull Content Pool
Foto: Andreas Schaad / Red Bull Content Pool

Bonhomme se loučí a ukončuje kariéru. Zpráva, kterou očekával jen málokdo.

Jestliže odchod duchovního otce série Red Bull Air Race Petera Besenyie se tak trochu očekával, zpráva, že ze série odchází také letošní šampión Paul Bonhomme mnohé překvapila. Jen několik dnů po okamžiku, kdy při finále v Las Vegas získal sympatický Brit svůj třetí titul, oznámil konec své závodní kariéry, která trvala dlouhých deset let. Bonhomme absolvoval celkově 66 závodů, ze kterých dokázal 19 vyhrát. Ještě více jeho dominance vynikne v okamžiku, kdy spočteme, kolikrát se za tuto dobu postavil na stupně vítězů. Celkem 45 krát!

"Řekl jsem si, že právě teď je nejlepší okamžik skončit," řekl Bonhomme. " Bylo to úžasných deset let závodění a létání, jedinečné zážitky. Okamžiky, které jsem prožíval na trati ve skvěle připraveém letadle, pro mne byly ultimativním leteckým prožitkem. Jestliže dokážete létat na palec přesně v rychlosti 200 kts nějakých 50 stop nad zemí, občas do toho střihnout zatáčku na 10 g a nakonec zjistíte, že vám patří nejlepší čas, je to nepopsatelný pocit. Nepopsatelný."

V seriálu RBAR se Bonhomme objevil od samého počátku série v roce 2003. Svůj první mistrovský titul získal po souboji s Hansem Archem v roce 2009 a o rok později jej při zkrácené sezóně obhájil. Pak nastala tříletá přestávka a nebylo jasné, zda se seriál ještě vrátí. Stalo se tak a ročník 2014 všechny přesvědčil, že je Red Bull Air Race zpět a v ještě lepší kondici. V první sezóně obnoveného šampionátu sice Bonhomme prohrál titul se svým krajanem Lambem, ale o to větší motivaci měl pro rok letošní. A svůj perfekcionistický přístup, přesné létání, které se mohlo opřít o skvělý tým stejně nadšených lidí, proměnil v titul třetí.

"Rozhodl jsem se skončit, abych se mohl více věnovat především své rodině a také svým dalším aktivitám," uvedl na svých stránkách Bonhomme. Mezi ně patří také akrobatické létání s přítelem Steve Jonesem v akrobatickém týmu Red Bull Matadors. Na nebi tedy Brita určitě ještě uvidíme.

 

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Bonhomme odchází na vrcholu
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 23.07.1983 se stalo...
23.07.1983
Duchapřítomnost posádky a velká dávka štěstí zachránila před 25 léty, 23. července 1983, život 61 pasažérům a osmi členům posádky Boeingu 767-200 při incidentu, který vešel do historie pod názvem Gimli glider.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »