Flying Revue 5/2020: Slovo šéfredaktora

27.8.2020

Flying Revue 5/2020: Slovo šéfredaktora

Flying Revue 5/2020  Moderní technologie dnes prostupují se stále se stupňující intenzitou celou oblastí letectví, včetně toho všeobecného. Slovo má šéfredaktor Michal Beran.

banner_s2_fr_5_2020_300x300.jpg

Snahou výrobců je především ulehčit práci pilotům, zvýšit podíl jejich mozkové kapacity, kterou mohou věnovat samotnému provedení letu a samozřejmě všemi možnými způsoby zvyšovat bezpečnost létání. Na samém vrcholu této technologické pyramidy pak stojí zcela nové autonomní systémy, schopné převzít v případě potřeby řízení letounu a dovést ho až k bezpečnému přistání. Jak takový systém funguje nejen v rámci samotného letounu, ale i v rámci prostředí, ve kterém musí fungovat, se dočtete v článku o nejnovějším Piperu M600/SLS z pera Lubomíra Čorňáka.
» Co si například přečtete v pátém čísle Flying Revue ročníku 2020? Klikněte zde.

Z úplně jiného soudku je blok článků o válečných strojích Lockheed PV-1 Ventura a PV-2 Harpoon, letounech, jejichž podíl na vítězství spojenců v Pacifiku patří k těm méně známým. Aby se na ně zcela nezapomnělo a především aby se nezapomnělo na ty, kteří na jejich palubách bojovali, Taigh Ramey a jeho skupina nadšenců zrestaurovali opuštěný Harpoon do podoby, v jaké opustil výrobní linku v Burbanku. Jako létající muzeum přináší potěšení nejen návštěvníkům leteckých dnů, ale i stále ještě žijícím válečným veteránům.

V článku určeném nejen českým pilotům pak Jiří Pruša přehledně shrnuje možnosti, které se pilotům nabízí pro přistání v blízkosti našeho hlavního města. A s Honzou Čermákem se zase jednou podíváme nad Floridu, tentokráte však viděnou a zažitou z pohledu pilota vrtulníku.

 

To vše a mnoho dalšího vás čeká v novém čísle Flying Revue.

Za celou redakci vám přeji příjemné chvíle strávené při jeho čtení!

Váš Michal Beran, šéfredaktor 
 

 

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2020 > Flying Revue 5/2020 > Flying Revue 5/2020: Slovo šéfredaktora
.

         Máme pro vás »

Podpořte dokument!


FR 3/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Speciály:

..
12

Kalendář leteckých akcí:

Kalendář leteckých akcí »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kalendárium:

Dne 09.06.1928 se stalo...
09.06.1928
Charles Kingsford Smith a jeho posádkou úspěšně zakončili etapový přelet Tichého oceánu se strojem Fokker F.VIIb-3 "Southern Cross". Odstartovali z Oaklandu v Kalifornii 31. května a s mezipřistáními v Honolulu a na Fidži dosáhli australského Brisbane. Let trval 83 hodin.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »