Martin Šonka čtvrtý v RBAR

1.10.2015

Foto: FB Martina Šonky
Foto: FB Martina Šonky

V předposledním závodě letošního Red Bull Air Race se Martin umístil na 4. místě

Ve Forth Worth (Texas, USA) v hlavní kategorii zvítězil britský pilot Paul Bonhomme, který vede i v celkovém pořadí (67 bodů). Druhý dolétl Australan Matt Hall, který je druhý i celkově (59 b.) a třetí skončil japonský pilot Yoshihide Muroya. Na čtvrtém místě nakonec skončil Martin Šonka, který je čtvrtý i celkově (28 b.), ale už jen pouhé dva body za doposud třetím Rakušanem Hannesem Archem. Další Čech Petr Kopfstein v kategorii Challenger trefil pylon a skončil poslední. Celkově se však dělí se dvěma dalšími piloty o první až třetí místo.

Foto: FB Martina ŠonkyZoom gallery
Foto: FB Martina Šonky

Už teď je jasné, že to bude nejlepší sezóna Martina Šonky v Red Bull Air Race. V sedmi závodech nasbíral především díky druhému a třetímu závodu ze závodů v Rovinji a Budapešti 28 bodů, což je o 10 více, než za celou loňskou sezónu.

Foto: FB Martina ŠonkyZoom gallery
Foto: FB Martina Šonky


V Dallasu se závod letěl na obřím okruhu Texas Motor Speedway, který je domovem především pro závodní speciály Nascar. Teď uvnitř okruhu za 250 milionů dolarů s kapacitou přes 180.000 diváků vyrostla trať pro letošní předposlední představení Světového šampiontátu Red Bull Air Race. A dle Šonky rozhodně není jednoduchá: “Je to poměrně náročná trať. Má jednu velmi technickou pasáž, kde se dá buď hodně získat, nebo hodně ztratit. Můžete v ní zkusit riskovat, ale pravděpodobnost, že uděláte chybu a trefíte pylon je pak extrémně vysoká.” To se potvrdilo i během tréninků, kdy pylony padaly k zemi jeden za druhým.

Foto: FB Martina ŠonkyZoom gallery
Foto: FB Martina Šonky

Závodní program byl stejný jako ve všech ostatních závodech v sezóně. V sobotu je na programu kvalifikace a v neděli pak samotný závod.

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Martin Šonka čtvrtý v RBAR
.

         Máme pro vás »

FR 4/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 10.08.1949 se stalo...
10.08.1949
První let prototypu kanadského proudového dopravního letounu Avro Canada C102 Jetliner. Typ vyvolal na americkém kontinentu velkou pozornost, Howard Hughes nabídl financovat rozjezd sériové výroby, ale vývoj Jetlineru byl nakonec zastaven.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »