Pavel Březina

13.12.2016


Průkopník létání na vírnících, úspěšný reprezentant na motorových paraglidech. Člen prestižní skupiny Parabatix Sky Racers. 


 

tt.png

Od 20 let létá na paraglidech, pět let na to začal létat na motorových paraglidech. V této disciplíně je sedminásobným mistrem ČR, Mistrem Evropy a Mistrem světa. Jako jediný Čech se stal členem prestižní mezinárodní paramotorové skupiny Parabatix Sky Racers. Od roku 2011 je propagátorem vírníkového létání s celkovým náletem kolem 7 000 hodin. V létání na vírnících nemá v ČR konkurenci. Za sebou má sólo expedici na Nordkapp, týmové expedice nad pobřežím Kostariky či nad transylvánskými horami.

Pavel Březina zkušebním pilotem, inspektorem provozu a techniky, instruktorem ultralehkých vírníků, inspektorem provozu a techniky paraglidingu a motorového paraglidingu, zkušebním a tandemovým pilotem motorového paraglidingu, pilotem ultralehkých letadel. 

Od roku 1994 je majitelem a designerem firmy Nirvana, jednoho z největších paramotorových výrobců na světě a majitelem a designerem GyroDrive. 

 

 

.

         Máme pro vás »

FR 5/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 26.09.2011 se stalo...
26.09.2011
Boeing slavnostně předal na letišti Paine Field ve Washingtonu první Boeing 787 Dreamliner společnosti All Nippon Airways.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456