PGB - ráno třetího dne

31.8.2015

PGB - ráno třetího dne

Závod o Pohár Gordona Bennetta se dostal do třetího dne. Ale jasno ještě není.

Na konci druhého dne závodu se na čele tabulky držely stále týmy ESP-1 (Gonzales/Aguirre) a USA-2 (White/Sullivan). Oba dva balóny však musely během odpoledne přistát ve východním Polsku, nedaleko hranic s Běloruskem. Ve hře byli stále také Wilhelm Eimers a Matthias Zenge. Včerejší den je ovšem stál jak mnoho plynu, tak i mnoho balastu a to může být pro dnešek omezujícím faktorem. V noci na pondělí však ještě stále bylo možné, že se jim podaří najít trasu, která by je zanesla severněji, než oba prvně zmiňované balóny, a tak by se mohli vyhnout nutnosti přistát (připomeňme, že Bělorusko ani Rusko nepatří mezi tzv. otevřené země a balonisté tedy mají jedinou možnost, pokusit se obletět ruskou enklávu u Kaliningradu) a přistát v pobaltských státech nebo se pokusit doletět do Finska, pokud by to příznivé větry umožňovaly).

Zvítězí tedy některý z těchto třech velezkušených týmů? Nesmíme však zapomenout ani na jejich pronásledovatele. Stále pokračuje tým SUI-1 (Frieden/Witpraechtiger), bezesporu velmi kvalitní tým, který již jednou (v roce 2010) zvítězil a dvakrát doletěl na druhém místě.

  Zoom gallery

V noci na pondělí se ještě také dávaly jisté šance posádce balonu BEL-1, která letěla sice vzadu, ale teoreticky měla výhodu v možnosti manévru během pondělí. Ale ani tato posádka již aktuálně nepokračuje, musela přistát v pondělních ranních hodinách.

Závod tedy vstupuje do svého třetího dne a klíčové otázky zůstávají stále nezodpovězeny. Zvítězí Španělé, kteří vedli po většinu závodu? Podaří se posádce balónu GER-1 najít výhodný vítr a vydat se severní cestou přes Baltické moře? A nebo se tento husarský kousek podaří jejich soupeřům z švýcarského týmu SUI-1? Uspějí snad nakonec Poláci nebo třetí francouzský tým

V soutěži dále v pondělí ráno pokračuje pět balonů. Náskok obou týmů na čele průběžné tabulky se stále zmenšuje a dnešní den tento fantastický závod zřejmě rozhodne.

Text: Jan Smrčka a Michal Beran

 

 

 

Flying Revue > Zprávy > Balónové létání > PGB - ráno třetího dne
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Akce na sluchátka BOSE!

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 03.08.1904 se stalo...
03.08.1904
Major Thomas Scott Baldwin předvedl v kalifornském Oaklandu první úspěšnou americkou vzducholoď "California Arrow".
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345