Představujeme česká a slovenská letiště: Strakonice (LKST)

3.4.2019

Představujeme česká a slovenská letiště 18: Letiště Strakonice      Zkratka LKST v sobě skrývá kus romantiky. Označuje totiž letiště ve Strakonicích, bráně do jižních Čech. A bránou do zdejší přepěkné krajiny může být i pro leteckou turistiku.  


Letiště Strakonice, LKST. Přistání, vzlet a nízký průlet nad dráhou 31.

Vnitrostátní veřejné letiště Strakonice (LKST) disponuje dvěma vzletovými a přistávacími drahami - travnatou VPD 13/31 o délce 700 m, která je zpevněna plastovými rošty, a dráhou 03/21 (tráva), jež je toho času pro provoz uzavřena. 

Letiště je situováno na západním okraji města Strakonice na vyvýšenině mezi řekami Otavou a Volyňkou. Působí zde Aeroklub Strakonice, který zajišťuje letovou činnost na letišti. Zajímavostí je přítomnost sysla domácího, jenž zde zdomácněl a je místní atrakcí. Žije přímo na letištní ploše a v souladu s místními piloty. Na letišti je možno se ubytovat, k dispozici je i občerstvení. 

» Létáte do zahraničí, nebo se na to chystáte? Osvěžte si anglickou VFR komunikaci s naší on-line aplikací VFR Communication.  

První zájemce o létání začala sdružovat místní pobočka MLL (Masarykovy letecké ligy) již v roce 1925. Odbočku založil profesor strakonického reálného gymnázia Miloš Veber společně s jedním ze svých studentů. Prvním předsedou MLL se stal primář MUDr. Jiří Fifka, pozdější starosta města, poté převzal jeho pozici ing. Bartoš. Po krátkém útlumu činnosti pobočky byla MLL ve Strakonicích obnovena v roce 1931 přičiněním Jana Vondryse a Karla Pixy.

vuujio-min.jpg  Zoom gallery

Z města na soutoku Otavy a Volyňky si můžete udělat základnu pro letecké výlety nejen nad Šumavu a jihočeské rybníky, ale i ke krátkým výletům na bavorská letiště v pohraničí. Lákavá je jistě i návštěva krokodýlí zoo v nedalekém Protivíně, prohlídka půvabného zámku Blatná a nebo působivého středověkého strakonického hradu, k němuž je to od letiště doslova pár kroků.  

» Více o dalších letištích si přečtěte v sekci Letiště ČR & SR nebo v seriálu Představujeme čs. letiště.
» Vše o letištích na webu FR najdete zde.

expedice_100_let_2018_fcb_cz-min.jpg

V tomto seriálu vám postupně představíme všechna letiště dosažená v rámci expedice 100 let -100 letišť. Zároveň je najdete ve video databázi čs. letišť, rovněž na webu FR. Až bude dokončena, bude se jednat o největší nám známou videodatabázi českých a slovenských letišť soustředěnou na jednom místě - webu Flying Revue - propojenou s dalšími informacemi o těchto letištích. 

 

 


Vše o českých a slovenských letištích na webu Flying Revue

 

 


 

      » Vše o expedici 100 let - 100 letišť

expedice_100_let_2018_web_2strana_cz-min.jpg

 

logo_fr_transp.jpg

 hujikop-min.jpg

 ”fr_int”

VFR Communication

Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vstoupit do aplikace
» Vyzkoušejte aplikaci zdarma
» Vše o aplikaci

» Koupit aplikaci pro sebe
» Koupit aplikaci jako dárek.

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.

Flying Revue > Série & speciály > Představujeme čs. letiště > Představujeme česká a slovenská letiště: Strakonice (LKST)
.

         Máme pro vás »

Vánoční nabídka!

Výhodné Vánoční balíčky! »

Speciály:

..
123

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Hledáte práci u letadel?

               Direct Fly

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 10.12.1919 se stalo...
10.12.1919
Posádka Ross Macpherson Smith, jeho bratr Keith Macpherson Smith, W.H. (Wally) Shiers a J.M. (Jim) Bennett přistáním v Darwinu úspěšně dokončila první přelet z Anglie do Austrálie.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »