Příběhy leteckých fotek: Point Arena Lighthouse

6.5.2019

Příběhy (leteckých) fotek 17.        Maják jménem Point Arena Lighthouse stráží západní pobřeží Kalifornie severně od San Francisca. Pobřeží Pacifiku je tu až fantaskně rozeklané, což z letadla obzvlášť vynikne. Podívejte se na další fotografii ze série Příběhy (leteckých) fotek.

Zoom gallery

Stoupáte-li, obrazně řečeno, po západním okraji pevninských USA od San Francisca vzhůru k Seattlu, čekají vás stovky kilometrů letu nad divokým a divukrásným pobřežím Pacifiku. Úsek dlouhý kolem 2000 km je kromě jiného proslulý množstvím roztodivných majáků.

rpgneovfmcp,-min.jpg

A protože majáky jsou jednou z mých slabostí, nedal jsem si je ujít ani tady. Při obletu USA jsme přeletěli vlastně všechny – ať už na pobřeží Kalifornie, Oregonu či Washingtonu.

Nevím sice, jaké to je, spatřit majáky a především jejich světlo z moře, vím zato naprosto přesně, jak vypadají shora i s mohutným příbojem, který pohledy na ně dramaticky oživuje. A je to vždycky radost, když se další z nich objeví před přídí vašeho letadla.

Maják Point Arena, který vidíte na dnešní fotografii z cyklu Příběhy (leteckých) fotek leží v Kalifornii, severně od San Franciska. Se svými asi 35 metry je jedním z nejvyšších majáků na kalifornském pobřeží. Kromě možnosti vystoupat až na jeho horní část nabízí i případné ubytování. Moře tu bývá dost studené a divoké, ale pohledy na něj i možnost sledování velryb to určitě vynahradí.   

Většinu majáků na US pobřeží Tichého oceánu je možné vidět i ze známé Highway No. 1, které kopíruje velkou část celého Západního pobřeží. Každý maják má trochu jinou historii, architekturu i zařízení, ale zajímavých a monumentálně působících jich je většina. 

Po více než dvacet pondělků vám budeme přinášet příběhy vzniku fotek pořízených z letounu Cessna 182 N24658 během obletu USA v roce 2016. Budou to fotografie malých i velkých letišť, přírodních útvarů, majáků, pobřeží i center velkých měst.

Fotografie z této expedice navazují na první sérii Příběhů leteckých fotek, v níž jste mimo jiné mohli vidět nejvyšší horu Severní Ameriky Denali na Aljašce, australské Sydney, ale také půvabný přístav v La Valettě na Maltě a další snímky zajímavých míst světa (viz boxík výše).

Věříme, že vás tento seriál potěší. 

Jiří Pruša

Expedice USA 2016 proběhla na přelomu srpna a září 2016. Letěli jsme Cessnou 182 a USA jsme oblétěli ve směru hodinových ručiček. Startovali jsme z Orlando North Aipark na Floridě, pokračovali směr Kalifornie, poté k severu a po hranici Kanady a USA doletěli k Atlantiku. Poté jsme zamířili k jihu, kde jsme expedici - opět na Floridě - zakončili. Vše o expedici najdete na webu USA 2016

hjiokp.png

 

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Příběhy leteckých fotek > Příběhy leteckých fotek: Point Arena Lighthouse
.

CIDNA 2019: 2. etapa


» 19. 9. LKKT-LFGC (první etapa zde)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Staňte se pilotem:

Kalendárium:

Dne 23.09.1913 se stalo...
23.09.1913
Roland Garros provedl první přelet Středozemního moře. Trasu z Saint-Raphaelu do Bizerty dlouhou 729 km proletěl za 7 hodin a 53 minut.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Trcaker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345