Pulzační motor střely V-1 v chodu (video)

13.4.2015

Pulzační motor střely V-1 v chodu (video)

Military Aviation Museum zveřejnilo video ze zkušebního spuštění repliky pulzačního motoru raketové střely V-1.

Vidět a slyšet motor střely Fiesler Fi-103 bylo po dlouhá léta nemožné. Přestože se řada motorů zachovala a je dodnes součástí muzejních sbírek, ať již samostatně, nebo jako součást zachovaných střel Fi-103, nikdo se neodvážil pokusit se uvést původní motor znovu do provozu. Americké letecké muzeum Military Aviation Museum se sídlem ve Virginii založené Jerrym Yagenem zakoupilo funkční motor, který hodlá předvádět v chodu při speciálních příležitostech.

 

V tomto případě se však nejedná o originální motor, ale o repliku, kterou po dlouhém studiu dochované nekompletní dokumentace v Německu zkonstruoval Alex Kuncz. Motor není stoprocentně shodný s originálem, největší odchylkou je jiné řešení dávkování paliva. Zatímco originální motor používal podle generálního manažera muzea Toma Kurtze systém přeplňování nádrží paliva vzduchem, který pak hnal palivo pod tlakem do spalovací komory, jeho novodobá replika používá šesti elektrických palivových pump. 

I tak se však stalo dosažení stálého a rovnoměrného chodu motoru velmi obtížným úkolem, přičemž jen stanovení optimálního poměru paliva a vzduchu stálo mnoho času a praktických zkoušek. Nakonec se však podařilo a první úspěšné spuštění motoru můžete shlédnout i vy.

Flying Revue > Články > Videa > Pulzační motor střely V-1 v chodu (video)
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 

          

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 15.04.1916 se stalo...
15.04.1916
Letouny patřící RFC a RNAS zahájily historicky první vzdušný zásobovací most, během kterého přepravily přes 16 tun potravin do města Kut el Amara v Mezopotámii, které bylo obleženo tureckým vojskem.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »