Ing. Roman Orlík

13.12.2016

Odborník na mezinárodní vztahy a globální obchodní modely v letectví.


 

 

orlik_roman_good_2.jpg

Po teroristických útocích v září 2001 připravoval bezpečnostní postupy a prováděl školení pro Fischer Air jako asistent ředitele a Security officer.

V roce 2003 nastoupil k ČSA, kde se nejprve zabýval Mezinárodními smlouvami a alianční spoluprací. V roce  2005 se stal ředitelem obchodního zastoupení v Amsterdamu a po přestěhování do Londýna vedl jako Regionální ředitel tým, se kterým připravoval obchodní a marketingové strategie pro obchodně náročný region UK, Irsko a Benelux. Po návratu do ČR krátce působil jako vedoucí revenue managementu a cenotvorby.

V řízení obchodu a klíčových partnerů, včetně problematiky BSP/CASS a ostatních IATA projektů, pokračoval od roku 2011 jako šéf zastoupeni IATA v Praze a nyní podobné globální aktivity zastává i v centrále IATA v Ženevě.

Působil jako pedagog na VŠO Praha a stále se aktivně věnuje vedení diplomových prací pro Žilinskou univerzitu.

 

  

Ing. Roman Orlík

orlik_roman_good_2.jpg

Expert with 15 year experience in international relations and business development and key account management areas.

After terrorist attacks in September 2001 he was tasked as Assistant Director and Security officer to work out and implement security procedures and staff training for Fischer Air.

He started his career in Czech Airlines in 2003 when he joined International relations and Alliances team to lay grounds for his aviation development. Two years later he became General Manager for Netherlands and after the successful mission he got promoted to become Regional director leading his team to prepare business, key account management and marketing strategies for very competitive and challenging UK, IE and Benelux markets.

Upon his return he briefly worked as Head of Revenue management and pricing.

Commercial, business development and key account management activities including BSP/CASS management remained his focal point of interest after he joined IATA in 2011 as Country manager for the Czech Republic, Slovakia and Hungary. Since then he has been managing and leading the same or similar global activities and projects in IATA headquarters in Geneva. 

He was teaching at VSO Prague from 2011 to 2013 and has been conducting thesis of VSO and Zilinska University students to date. 

 

 

.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 15.07.1933 se stalo...
15.07.1933
Willey Post odstartoval z newyorského letiště Floyd Bennet Field s hornoplošníkem Lockheed Vega k sólo obletu Zeměkoule.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »