Na „Ruzyň“ pouze s angličtinou

30.1.2022

Horká novinka, která se chystá vstoupit v platnost od 24.2.2022, přišla z nařízení EASA (Easy Access Rulse for Standardised Europiean Rules of the Air, SERA, číslo 14015).

Byla zveřejněna včera 29.1.2022 a stanovuje nové podmínky pro vstup do vzdušného prostoru Praha Ruzyně. Konkrétně se jedná o to, že od výše uvedeného data, bude možné komunikovat s Ruzyně Tower pouze v anglickém jazyce!

provoz_na_dráze_letiště_praha.jpg

Proč se tak děje? Příčina, jak jsem zmínil na začátku, není u ŘLP, ale u EASA, která definovala platnost tohoto předpisu pro letiště s větším počtem IFR letů za rok, než je 50 tisíc. Což je v naší zemi platné právě jen pro letiště Ruzyně. Netýká se to tedy například Karlových Varů, Brna, či Ostravy a dalších větších letišť.

1.jpg

Je to celkem zásadní informace pro všechny naše vzduchoplavce, kteří si chtějí užít přílet jako piloti dopravních letadel, ale bez znalosti anglického jazyka. Máte tedy poslední šanci, než předpis vstoupí v platnost a nebo je to motivace, proč se doučit anglický jazyk. Prozatím, co je dobré zmínit je to, že služba Approche letiště Praha Ruzyně, bude i nadále dvojjazyčná, tedy česko-anglická.

Nevěště hlavu, své znalosti angličtiny si můžete, mimo jiné, zlepšit buď za pomocí VFR aplikace, kterou nabízíme na našem webu, nebo v rámci kurzů angličtiny, které například pravidelně organizuje firma FlyCzech

 

Autor: Tomáš Zach

tomas.zach@flying-revue.cz

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Na „Ruzyň“ pouze s angličtinou
.

         Máme pro vás »

Podpořte dokument!


FR 3/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Speciály:

..
12

Kalendář leteckých akcí:

Kalendář leteckých akcí »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kalendárium:

Dne 09.06.1928 se stalo...
09.06.1928
Charles Kingsford Smith a jeho posádkou úspěšně zakončili etapový přelet Tichého oceánu se strojem Fokker F.VIIb-3 "Southern Cross". Odstartovali z Oaklandu v Kalifornii 31. května a s mezipřistáními v Honolulu a na Fidži dosáhli australského Brisbane. Let trval 83 hodin.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »