Pod palbou hloubkařů-dočasně vyprodáno

Cena
578,18 Kč
DPH
10%
Cena vč. DPH
636 Kč
Cena
22,72 €
DPH
10%
Cena vč. DPH
25 €
klub FR [Kč]:
636
klub FR [€]:
25,45
ks

 

Kniha je opět dočasně vyprodána, děkujeme za pochopení.

Pro členy Klubu FR až do vyprodání zásob s podpisem autora! 

Kdo by neznal pojem hloubkaři. Do konce druhé světové války zbývalo necelých devět měsíců, když si nadporučík Charles E. McGee po vítězném souboji s německým letounem Focke-Wulf Fw 190 u Pardubic všiml lokomotivy v čele nákladního vlaku projíždějícího nedaleko místa jeho souboje. Vyřadit lokomotivu by mohlo být účinným zásahem pro německou válečnou logistiku. McGee tehdy lokomotivu jen poškodil, zrod hloubkových útoků na parní lokomotivy, nákladní a cisternové vagony, výtopny, ale i na vojenská vozidla a letiště ale byl tu. 

O autorovi
PhDr. Filip Vojtášek (1972), absolvent Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, se věnuje badatelské činnosti na téma hloubkaři dvacet pět let.

Píše blog Hloubkaři na www.hloubkari.wordpress.com.

Je spoluautorem knih Praha v plamenech (2008) a Bomby na Květnou neděli (2012).

Piloti amerických a britských stíhacích letounů od té doby, zejména pak od zimy 1945, nalétávali v malé výšce na cíle, jež sloužily nebo podle jejich mínění mohly sloužit k vojenským účelům, a ničili je. Protože létali velmi nízko nad zemí, Češi jim uštědřili přezdívku hloubkaři (z německého Tiefflieger - hloubkový letec) nebo kotláři (jejich častým cílem byly kotle parních lokomotiv). 

Pro mnohé Čechy znamenali hloubkaři první bezprostřední zkušenost s leteckými a vůbec vojenskými akcemi spojenců a hloubkaři v jejich očích požívali obdiv, vzbuzovali ale i hrůzu - to když zaútočili na vlak vezoucí civilisty. Obvykle však umožnili strojvedoucímu vlak zastavit a teprve, když se cestující vzdálili, vlak zničili.   

Celkem 951 případů útoků hloubkařů na 951 stranách popsal ve své nejnovější knize historik Filip Vojtášek. Unikátní a ojedinělé dílo, pro něž sbíral materiál více než dvacet let, právě vyšlo a vy si ho můžete na Flying Revue zakoupit. Knihu o váze 2,6 kilogramu vám rádi zašleme.

 

Autor: Filip Vojtášek

Rok vydání: 2019

Vydal: Academia


e-shop FR

Flying Revue > e-Shop FR > Knihy > archive > Pod palbou hloubkařů-dočasně vyprodáno
.

         Máme pro vás »

FR 4/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Pilotshop:

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Kalendárium:

Dne 15.07.1933 se stalo...
15.07.1933
Willey Post odstartoval z newyorského letiště Floyd Bennet Field s hornoplošníkem Lockheed Vega k sólo obletu Zeměkoule.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345