Sté výročí českého letectví přibližuje výstava v Leteckém muzeu Kbely

23.10.2018

Výstavu připomínající nejslavnější výrobky firmy Letov můžete v kbelském leteckém muzeu navštívit do 28. října 2018.Výstavu připomínající nejslavnější výrobky firmy Letov můžete v kbelském leteckém muzeu navštívit do 28. října 2018.
Výstavu připomínající nejslavnější výrobky firmy Letov můžete v kbelském leteckém muzeu navštívit do 28. října 2018.
Ze slavnostního zahájení výstavy připomínající nejslavnější výrobky firmy Letov. Foto: Miloš DermišekZe slavnostního zahájení výstavy připomínající nejslavnější výrobky firmy Letov. Foto: Miloš Dermišek
Ze slavnostního zahájení výstavy připomínající nejslavnější výrobky firmy Letov. Foto: Miloš Dermišek
Výstavu zahájil historik Jaroslav Zvěřina (vlevo) a někdejší ředitel společnosti Letov Václav Matoušek. Foto: Miloš DermišekVýstavu zahájil historik Jaroslav Zvěřina (vlevo) a někdejší ředitel společnosti Letov Václav Matoušek. Foto: Miloš Dermišek
Výstavu zahájil historik Jaroslav Zvěřina (vlevo) a někdejší ředitel společnosti Letov Václav Matoušek. Foto: Miloš Dermišek
Panel s historií firmy Letov. Foto: Miloš DermišekPanel s historií firmy Letov. Foto: Miloš Dermišek
Panel s historií firmy Letov. Foto: Miloš Dermišek
Letov je od roku 2000 součástí společnosti Latecoere, která v Letňanech vyrábí například kabinové dveře pro Airbus 319. Foto: Miloš DermišekLetov je od roku 2000 součástí společnosti Latecoere, která v Letňanech vyrábí například kabinové dveře pro Airbus 319. Foto: Miloš Dermišek
Letov je od roku 2000 součástí společnosti Latecoere, která v Letňanech vyrábí například kabinové dveře pro Airbus 319. Foto: Miloš Dermišek
Model letového simulátoru pro L-39.  Foto: Miloš Dermišek
Model letového simulátoru pro L-39. Foto: Miloš Dermišek
Model letového simulátoru pro L-39.  Foto: Miloš Dermišek
Model letového simulátoru pro L-39. Foto: Miloš Dermišek

V Leteckém muzeu Kbely se od 9. do 28. října 2018 uskuteční výstava věnovaná stoleté historii letectví a leteckého průmyslu v České republice. Návštěvníci uvidí unikátní historické exponáty a dobové dokumenty. 

Společnost Latecoere, jejíž součástí je od roku 2000 česká společnost Letov, připravila ve spolupráci s historikem Jaroslavem Zvěřinou výstavu připomínající nejslavnější výrobky firmy Letov. Unikátní historické předměty a modely letadel spolu s dobovými dokumenty budou k vidění v Leteckém muzeu Kbely od 9. do 28. října 2018.

„Těší mě, že jsme součástí stoleté historie leteckého průmyslu v České republice. Doufám, že výstava osloví zájemce všech věkových kategorií a každý si přijde na své,“ řekl jednatel společnosti Latecoere, Patrick Bernard. 

Letňanská Latecoere dnes pokračuje v tradici firmy, která produkovala slavné letouny konstruktéra Aloise Šmolíka a zaváděla licenční výrobu letounů MiG-15. Významně se podílela také na vývoji a výrobě známých československých proudových letounů L-29 Delfín a L-39 Albatros. V současné době společnost vyrábí a dodává produkty významným světovým výrobcům letadel jako Airbus, Embraer, Boeing a Dassault. 

Jaroslav Zvěřina ve firmě Letov a později Latecoere působil až do roku 2017, kdy odešel do důchodu. Svět letadel však neopustil a věnuje se letecké historii. Na konec tohoto roku je plánované vydání jeho knihy mapující historii naší nejstarší letecké továrny – firmy Letov.   

Společnost Latecoere Czech Republic existuje pod tímto názvem na trhu od roku 2000 a patří do rodiny francouzské společnosti GROUP LATECOERE, která je významným dodavatelem v oblasti leteckého průmyslu. Vyrábí díly pro letadla společností, jako jsou Airbus, Boeing, Embraer a Dassault Aviation. Latecoere Czech Republic navazuje na tradici české značky Letov, která vznikla již v roce 1918, a je tak nejstarším leteckým výrobcem v České republice.

Pro podrobnosti sledujte Facebook společnosti Latecoere

-fr-

Zdroj: Latecoere

Flying Revue > Aktuality > Historie > Sté výročí českého letectví přibližuje výstava v Leteckém muzeu Kbely
.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345