Sté výročí českého letectví přibližuje výstava v Leteckém muzeu Kbely

23.10.2018

Výstavu připomínající nejslavnější výrobky firmy Letov můžete v kbelském leteckém muzeu navštívit do 28. října 2018.Výstavu připomínající nejslavnější výrobky firmy Letov můžete v kbelském leteckém muzeu navštívit do 28. října 2018.
Výstavu připomínající nejslavnější výrobky firmy Letov můžete v kbelském leteckém muzeu navštívit do 28. října 2018.
Ze slavnostního zahájení výstavy připomínající nejslavnější výrobky firmy Letov. Foto: Miloš DermišekZe slavnostního zahájení výstavy připomínající nejslavnější výrobky firmy Letov. Foto: Miloš Dermišek
Ze slavnostního zahájení výstavy připomínající nejslavnější výrobky firmy Letov. Foto: Miloš Dermišek
Výstavu zahájil historik Jaroslav Zvěřina (vlevo) a někdejší ředitel společnosti Letov Václav Matoušek. Foto: Miloš DermišekVýstavu zahájil historik Jaroslav Zvěřina (vlevo) a někdejší ředitel společnosti Letov Václav Matoušek. Foto: Miloš Dermišek
Výstavu zahájil historik Jaroslav Zvěřina (vlevo) a někdejší ředitel společnosti Letov Václav Matoušek. Foto: Miloš Dermišek
Panel s historií firmy Letov. Foto: Miloš DermišekPanel s historií firmy Letov. Foto: Miloš Dermišek
Panel s historií firmy Letov. Foto: Miloš Dermišek
Letov je od roku 2000 součástí společnosti Latecoere, která v Letňanech vyrábí například kabinové dveře pro Airbus 319. Foto: Miloš DermišekLetov je od roku 2000 součástí společnosti Latecoere, která v Letňanech vyrábí například kabinové dveře pro Airbus 319. Foto: Miloš Dermišek
Letov je od roku 2000 součástí společnosti Latecoere, která v Letňanech vyrábí například kabinové dveře pro Airbus 319. Foto: Miloš Dermišek
Model letového simulátoru pro L-39.  Foto: Miloš Dermišek
Model letového simulátoru pro L-39. Foto: Miloš Dermišek
Model letového simulátoru pro L-39.  Foto: Miloš Dermišek
Model letového simulátoru pro L-39. Foto: Miloš Dermišek

V Leteckém muzeu Kbely se od 9. do 28. října 2018 uskuteční výstava věnovaná stoleté historii letectví a leteckého průmyslu v České republice. Návštěvníci uvidí unikátní historické exponáty a dobové dokumenty. 

Společnost Latecoere, jejíž součástí je od roku 2000 česká společnost Letov, připravila ve spolupráci s historikem Jaroslavem Zvěřinou výstavu připomínající nejslavnější výrobky firmy Letov. Unikátní historické předměty a modely letadel spolu s dobovými dokumenty budou k vidění v Leteckém muzeu Kbely od 9. do 28. října 2018.

„Těší mě, že jsme součástí stoleté historie leteckého průmyslu v České republice. Doufám, že výstava osloví zájemce všech věkových kategorií a každý si přijde na své,“ řekl jednatel společnosti Latecoere, Patrick Bernard. 

Letňanská Latecoere dnes pokračuje v tradici firmy, která produkovala slavné letouny konstruktéra Aloise Šmolíka a zaváděla licenční výrobu letounů MiG-15. Významně se podílela také na vývoji a výrobě známých československých proudových letounů L-29 Delfín a L-39 Albatros. V současné době společnost vyrábí a dodává produkty významným světovým výrobcům letadel jako Airbus, Embraer, Boeing a Dassault. 

Jaroslav Zvěřina ve firmě Letov a později Latecoere působil až do roku 2017, kdy odešel do důchodu. Svět letadel však neopustil a věnuje se letecké historii. Na konec tohoto roku je plánované vydání jeho knihy mapující historii naší nejstarší letecké továrny – firmy Letov.   

Společnost Latecoere Czech Republic existuje pod tímto názvem na trhu od roku 2000 a patří do rodiny francouzské společnosti GROUP LATECOERE, která je významným dodavatelem v oblasti leteckého průmyslu. Vyrábí díly pro letadla společností, jako jsou Airbus, Boeing, Embraer a Dassault Aviation. Latecoere Czech Republic navazuje na tradici české značky Letov, která vznikla již v roce 1918, a je tak nejstarším leteckým výrobcem v České republice.

Pro podrobnosti sledujte Facebook společnosti Latecoere

-fr-

Zdroj: Latecoere

Flying Revue > Aktuality > Historie > Sté výročí českého letectví přibližuje výstava v Leteckém muzeu Kbely
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

<1 2 3 4 5 67 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

<1 2 3 4 5 67 8 9 10 >> >
 
 

.
 

Co ještě nevíte o...:


O VFR Comm. vše v Power Pointu. 

CIDNA 2019: Už brzy!

FR 3/2019:

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 18.06.1928 se stalo...
18.06.1928
Při pátrání po osádce vzducholodi Italia zmizel letoun Latham 47 a na jeho palubě legendární norský polárník Roald Amundsen a dalších pět polárníků.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Plasy (LKPS) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345