Letiště Erpužice (LKER)

7.12.2018

Představujeme česká a slovenská letiště 1: Letiště Erpužice        Dnešním dnem startujeme zatím nejdelší seriál v historii Flying Revue. V celkem 100 dílné sérii videí vám představíme česká a slovenská letiště v pohledu kamer na expedičním Dynamiku WT-9 OK-LEX při přistáních, vzletech a nízkých průletech nad jejich vzletovou a přistávací dráhou. V prvním díle míříme do západních Čech, na letiště Erpužice (LKER).


Flying Revue představuje: Letiště Erpužice. Video ukazuje letiště ve všech fázích příletu i odletu (včetně nízkého průletu) a pomůže vám seznámit se se situací ještě před příletem na něj. (c) Flying Revue 2018

Vytvoříme tak postupně nejrozsáhlejší nám známou databázi videí přistání, vzletů a nízkých průletů nad českými a slovenskými letišti propojenou s dalšími informacemi o těchto letištích, vše na webu Flying Revue.   » Vše o českých a slovenských letištích

Letiště Erpužice (LKER) je neveřejné vnitrostátní letiště situované v Plzeňském kraji. Travnaté letiště disponuje dráhou 11/29 o rozměrech 860x40 m. Letiště zřídila v padesátých letech 20. století Československá armáda jako záložní travnaté vojenské letiště. Následně letiště užíval Slovair jako plochu pro práškovací letadla, od roku 1996 měl plochu pronajatou nově založený Aeroklub Erpužice. Od roku 2001 je majitelem letiště soukromá osoba, provozovatelem pak Aeroklub Erpužice, z.s. 

zhfbg-min.jpg  Zoom gallery

Letiště se může pochlubit obloukovým hangárem z roku 1928, jenž získalo unikátním způsobem - k jeho stavbě byla využita ocelová konstrukce někdejšího hangáru zrušeného vojenského letiště v Plzni na Borech. Hangár určený k demolici byl demontován, díly přemístěny Erpužic, kde byl znovu postaven a zrekonstruován a opatřen novým opláštěním. 

Chloubou letiště je obloukový hangár s působivou historií. Foto: Aeroklub ErpužiceZoom gallery
Chloubou letiště je obloukový hangár s působivou historií. Foto: Aeroklub Erpužice

» Více o letišti se dozvíte v sekci Letiště ČR & SR

Na letišti jsou provozována ultralehká letadla EV97 Eurostar, Štorch-Flysynthesis, P92 Echo, Merlin, Cora, LSA Tecnam P2008 a motorová rogala. Na letišti sídlí letecká škola. 

» Vše o českých a slovenských letištích 

Letiště jsme nafilmovali v rámci expedice 100 let - 100 letišť, v jejímž rámci jsme u příležitosti oslav stého výročí československého letectví navštívili sto letišť v České a Slovenské republice. 

» Vše o expedici najdete ve webovém speciálu 100 let - 100 letišť.

expedice_100_let_2018_web_2strana_cz-min.jpg

Všechna letiště vám postupně představíme. Zároveň všechna najdete ve video databázi na webu FR. Až bude dokončena, bude se jednat o největší nám známou video databázi českých a slovenských letišť soustředěnou na jednom místě propojenou s dalšími informacemi o těchto letištích. 

Zdroj: Aeroklub Erpužice

 


 

 

logo_fr_transp.jpg

.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 

          

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 04.03.1954 se stalo...
04.03.1954
Testovací pilot Tony LeVier provedl první vzlet s XF-104 (53-7786), prvním prototypem stíhacího Starfighteru.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »