Zajeďte se na Ruzyni podívat na první přistání A380 z Dubaje

14.4.2016

Pokud chcete vidět první pravidelný přílet obřího letounu A380 společnosti Emirates do Prahy, přihlaste se na exkurzi a můžete letadlo vidět přímo z plochy Letiště Václava Havla.

A380 na pražském letišti nepřistane poprvé. Poprvé to ale bude na pravidelné lince z Dubaje do Prahy. Zoom gallery
A380 na pražském letišti nepřistane poprvé. Poprvé to ale bude na pravidelné lince z Dubaje do Prahy.

Nasazení obřího Airbusu A380 na pravidelnou linku z Dubaje do Prahy vyvolává nadšení mezi leteckými fandy. To ví i na pražském letišti, proto se na jeho první přistání v rámci pravidelné linky zaměří i ve svém programu exkurzí. 

Kde exkurzi k A380 objednat

Plán exkurzí a objednávací formulář na 1. květen 2016 najdete zde.

Více o exkurzích na Letišti Václava Havla Praha se dočtete zde.

Zájemce, kteří se stihnou včas přihlásit, autobus odveze až k přistávací dráze, kde na přistání Airbusu počká. Pracovníci odboru exkurzí budou pozici letadla sledovat, aby autobus s klienty dorazil k dráze včas. Po odrolování letadla na stojánku bude exkurze pokračovat ve standardním módu.

Exkurze, během nichž uvidíte přílet, začínají ve 12.00  a ve 12.30 hod., na Terminál 3 je třeba vždy dorazit se zhruba 15-20 minutovým předstihem. Fotoexkurze, jejichž účastníci mohou z autobusu kvůli fotografování či filmování i vystoupit, je na 1. května již obsazena, individuální exkurze se plní rovněž rychle. 

Pokud první přílet nestihnete, netřeba zoufat, letiště bude exkurze se zaměřením na přistání či odlet A380 pořádat i v dalším dnech, zejména o víkendu. Vždy opět jak na přílet, tak na odlet. Můžete si vybrat i exkurzi zaměřenou na odlet, nebo další, při níž letadlo uvidíte na stojánce. 

Možná vám ale více konvenuje Boeing 747. I ten můžete při exkurzích, které Letiště Václava Havla Praha pořádá, vidět. Více se dozvíte zde. 

Pokud by vám exkurze na seznámení s obřím Airbusem nestačila, můžete si A380 vyzkoušet na vlastní kůži - pokud s ním do Dubaje zaletíte. V neděli 1. května vás to přijde na 13 023 Kč. Start letu EK140 je v 15.35 hod. pražského času. Linka Praha-Dubaj létá denně, zpět pak můžete letět každý den ráno v 9.05 hod.

Airbus A380 společnosti Emirates na lice nahradí Boeing 777-300ER. Aby na pražském letišti mohli tak velký stroj obsloužit, muselo letiště terminál poměrně nákladně upravit.  

Jan Dvořák

Foto: Emirates.com

logo_fr_pod_clanky_sede.jpg

 

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Zajeďte se na Ruzyni podívat na první přistání A380 z Dubaje
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 24.06.1934 se stalo...
24.06.1934
První let létajícího člunu Supermarine Stranraer.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »