Nové zařízení pro měření brzdných účinků na LKPR

28.11.2015

Nové zařízení pro měření brzdných účinků na LKPR

Od letošního podzimu je Letiště Praha vybaveno novým zařízením pro měření brzdných účinků.

Pracoviště dispečinku Řízení provozu ploch Letiště Praha dostalo do výbavy zbrusu nové vozidlo Škoda Octavia Combi se zabudovaným zařízením pro měření koeficientů tření na pohybové ploše letiště. Nové měřicí vozidlo bude standardně využíváno v zimním období pro provozní měření (Operational Measurements) na plochách kontaminovaných sněhem, ledem či námrazou, ale také celoročně pro kalibrační měření dráhového systému (Maintenance Measurements). Součástí nového měřicího zařízení Airport Surface Friction Tester je mobilní systém Mobile Frensor určený pro získávání meteorologických dat. Aktivní senzor kupříkladu dokáže vypočítat průběh teploty mrznutí na dráze, neboli „freezing point“. Doplní tak stacionární sondy Boschung Mecatronic, které jsou na pražském letišti využívány již řadu let.

Oproti stacionárním sondám je systém Mobile Frensor schopen vypočítávat a zobrazovat hodnoty kontinuálně, během jízdy měřicího automobilu po celé délce runwaye. Výsledky měření lze navíc odeslat e-mailem přímo z vozidla. Stačí pouhé kliknutí na dotykovém displeji v dosahu řidiče. Dispečeři Řízení provozu ploch tak v reálném čase vidí výsledky měření i na počítači v kanceláři.

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Nové zařízení pro měření brzdných účinků na LKPR
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 14.09.1984 se stalo...
14.09.1984
Američan Joe Kittinger odstartoval k balonovému letu přes Atlantský oceán. Přelet úspěšně ukončil 18. září, na své cestě přes oceán urazil 5703 kilometrů a jeho let trval tři dny, 11 hodin a 45 minut.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »