Příběhy leteckých fotek: Cape Canaveral

4.3.2019

Příběhy (leteckých) fotek 9.            Každá fotka má svůj příběh. Obzvlášť ta, kterou pořídíte z letadla, které zároveň řídíte. Druhá série speciálu Příběhy (leteckých) fotek nás zavede nad USA, které jsme obletěli v roce 2016. Dnes nám svůj příběh prozradí fotografie přistávací dráhy raketoplánů na Mysu Canaveral. 

02_usa_1.jpg

Vidět v Kennedyho vesmírném středisku na Mysu Canaveral na Floridě start raketoplánu mířícího do vesmíru bylo snem mnoha z nás. Proletět se nad dráhou, na niž o pár dní později raketoplán při návratu z vesmíru dosedl, patří mezi mé velmi silné pilotní zážitky, byť to vlastně původně vůbec nevypadalo nadějně.

Příběhy fotek

Udělat letmé přistání, nebo alespoň přeletět přistávací dráhu pro raketoplány na Floridě bylo jedním z mých pilotních snů. Povolení jsme se snažili získat dlouhou dobu před naší expedicí „USA 2016“, ale nepodařilo se nám to, a tak jsem to už vlastně vzdal.

Jenže když jsme pak po vzletu z Orlando North Airpark mířili právě sem, nedalo mi to a učinil jsem poslední pokus. Požádali jsme o povolení nízkého průletu nad dráhou a - podařilo se! Byla totiž sobota a ani americká armáda stejně jako i jiné armády v sobotu zkrátka neválčí.

Dostali jsme povolení udělat nad dráhou nízký průlet v minimální výšce 100 stop a zákaz na dráze udělat i jen letmé přistání. Jednu z nejdelších přistávacích drah na světě jsme ale přeletěli, nafilmovali, vyfotili a já jsem si mohl odškrtnout splnění jednoho z mých mnoha leteckých snů.

hjiokp.png

Po více než dvacet pondělků vám budeme přinášet příběhy vzniku fotek pořízených z letounu Cessna 182 N24658 během obletu USA v roce 2016. Budou to fotografie malých i velkých letišť, přírodních útvarů, majáků, pobřeží i center velkých měst. 

Věříme, že vás tento seriál potěší. 

Jiří Pruša

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Příběhy leteckých fotek > Příběhy leteckých fotek: Cape Canaveral
.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345